Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Ekonomika

Nemecké stavebníctvo sa v marci prepadlo najviac od začiatku roka

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Index nákupných manažérov v stavebníctve, ktorý zostavuje S&P Global, sa v treťom mesiaci roka znížil na 42,9 bodu z februárových 48,6 bodu.

Berlín 6. apríla (TASR) – Nemecké stavebníctvo zaznamenalo v marci zatiaľ najstrmší prepad od začiatku roka. Produkcia a nové objednávky klesali rýchlejším tempom ako v predchádzajúcom mesiaci, pričom sa zhoršili aj vyhliadky odvetvia, uviedla vo štvrtok spoločnosť S&P Global. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Index nákupných manažérov v stavebníctve, ktorý zostavuje S&P Global, sa v treťom mesiaci roka znížil na 42,9 bodu z februárových 48,6 bodu. Ocitol sa tak ešte hlbšie pod hranicou 50 bodov, ktorá oddeľuje pokles aktivity od rastu. Celkový dopyt po stavebných prácach bol pod tlakom v dôsledku rôznych faktorov vrátane rastúcich úrokových sadzieb, vysokých cien a neistoty medzi zákazníkmi.

Pri pohľade do budúcnosti zostávajú nemecké stavebné firmy naďalej pesimistické vzhľadom na sprísňujúce sa podmienky financovania, obmedzené rozpočty a pomalý hospodársky rast.