Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Ekonomika

Nemecký stavebný sektor vykázal v júli výrazné zrýchlenie rastu

Ilustračné foto Foto: TASR

Naopak, v oblasti inžinierskych stavieb, ako aj v sektore komerčných stavieb, ktorý zahrňuje obchody, sklady a kancelárske priestory, aktivita v porovnaní s júnom klesla, už druhý mesiac po sebe.

Berlín 4. augusta (TASR) - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore vzrástla v júli už 18. mesiac po sebe, pričom tempo rastu sa výrazne zrýchlilo. Podpísal sa pod to najmä rast v rezidenčnej oblasti. S odvolaním sa na údaje spoločnosti Markit Economics o tom informoval portál RTTNews.

Index nákupných manažérov (PMI) pre nemecký stavebný sektor vzrástol v júli na 51,6 bodu z júnového 10-mesačného minima 50,4 bodu. To znamená výrazné zrýchlenie aktivity v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov.

Z jednotlivých sledovaných kategórií k júlovému výsledku podstatne prispela oblasť rezidenčných stavieb, kde aktivita oproti júnu zaznamenala zrýchlenie rastu. Naopak, v oblasti inžinierskych stavieb, ako aj v sektore komerčných stavieb, ktorý zahrňuje obchody, sklady a kancelárske priestory, aktivita v porovnaní s júnom klesla, už druhý mesiac po sebe.