Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Ekonomika

Tomáš:Nezamestnanosť v októbri klesla na 3,9 %, najnižšie v tomto roku

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš a generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Peter Ormandy počas tlačovej konferencie k aktuálnemu vývoju na trhu práce, programu zapojenia nezamestnaných pri odstraňovaní následkov zemetrasenia na východe Slovenska v Bratislave 20. novembra 2023. Foto: TASR Jaroslav Novák

V októbri klesla aj nezamestnanosť meraná podielom všetkých uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku.

Bratislava 20. novembra (TASR) - Nezamestnanosť na Slovensku, meraná podielom disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), klesla v októbri na najnižšiu úroveň v tomto roku 3,9 %. Oproti septembru sa znížila o 0,08 percentuálneho bodu (p. b.), medziročne klesla o 0,47 p. b. Informoval o tom v pondelok na tlačovej konferencii minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Vyzdvihol, že nezamestnanosť počas októbra klesla vo všetkých krajoch na Slovensku, najvýraznejšie v Košickom kraji. Pokles zaznamenalo aj 61 okresov, najväčší dosiahol okres Gelnica.

"Mimoriadne dobrou správou je, že už druhý mesiac po sebe všetky okresy na Slovensku držia nezamestnanosť pod 10 %. Naposledy bola nezamestnanosť nad 10 % v Rimavskej Sobote," doplnil Tomáš.

V októbri klesla aj nezamestnanosť meraná podielom všetkých uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku. Tá dosiahla 4,66 %, kým ešte v septembri bola na úrovni 4,86 %, doplnil generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Peter Ormandy.