Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Ekonomika

Nitra minie príjmy z daní fyzických osôb na doplatky za energie

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Podľa východiskových štatistických údajov zverejnených ministerstvom financií pre rok 2023 si Nitra z týchto daní navýši príjmy o vyše 1,6 milióna eur viac.

Nitra 31. januára (TASR) - Mesto Nitra získa z podielových daní fyzických osôb viac financií, ako vo svojom rozpočte očakávalo. Navýšenie príjmov mesta však pohltia doplatky za energie.

Ako informovala radnica, príjmy z daní fyzických osôb boli pôvodne rozpočtované v hodnote viac ako 39 miliónov eur. Podľa východiskových štatistických údajov zverejnených ministerstvom financií pre rok 2023 si Nitra z týchto daní navýši príjmy o vyše 1,6 milióna eur viac.

Mestskí poslanci však budú už na svojom februárovom rokovaní (2. 2.) schvaľovať rozpočtové opatrenia, v ktorých sa počíta aj s nutným zvyšovaním nákladov na energie. Ako sa v materiáli uvádza, mesto bude musieť doplácať za plyn a elektrinu prakticky vo všetkých oblastiach.

Celková suma doplatkov je viac ako 1,6 milióna eur. Radnica z nich musí vykryť zvýšené náklady za energie v kultúrnych organizáciách, zariadeniach sociálnych služieb, školských zariadeniach, športoviskách, cintorínoch, za verejné osvetlenie či objekty v správe Službytu.