< sekcia Ekonomika

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air prepúšťa 19 % zamestnancov

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

V súčasnosti prevádzka leteckej spoločnosti dosahuje 3 % kapacít spred vypuknutia pandémie.

Budapešť 14. apríla (TASR) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air v reakcii na následky pandémie nového koronavírusu prepustí 1000 pracovníkov, čo je 19 % zamestnancov, informovalo v utorok internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság.

Podľa vyhlásenia aeroliniek sa tým však nekončia reštrikčné opatrenia, ktoré budú pokračovať v prípade potreby posielaním pracovníkov na neplatené voľno, znižovaním miezd pilotov, palubného personálu a administratívnych pracovníkov o 14 %. Platy generálneho riaditeľa Józsefa Váradiho a členov vyššieho vedenia podniku v nadchádzajúcom finančnom roku budú znížené o 22 %.

Podľa leteckého servera AIRportal.hu Wizz Air postupne vyradí zo svojej flotily 32 starších lietadiel do konca roka 2023 v súlade s vypršaním lízingových zmlúv.

V súčasnosti prevádzka leteckej spoločnosti dosahuje 3 % kapacít spred vypuknutia pandémie. Lietadlá Wizz Airu ponúkla spoločnosť vládam na prevoz tovaru i repatriantov, pričom najviac objednávok pochádza od maďarskej vlády, uvádza AIRportal.hu.