Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Ekonomika

Nominálna mzda v apríli 2024 medziročne vzrástla

Na snímke vchod do budovy, v ktorej sídli Štatistický úrad SR na Lamačskej ceste v Bratislave 6. apríla 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

V prvých štyroch mesiacoch roka 2024 rástli nominálne aj reálne mzdy vo všetkých 10 mesačne sledovaných odvetviach.

Bratislava 13. júna (TASR) - Priemerná nominálna mesačná mzda v apríli 2024 medziročne vzrástla vo všetkých 10 mesačne sledovaných odvetviach. Až v štyroch z nich rástla dvojciferným tempom, a to v doprave a skladovaní o 12,3 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 11,5 % a aj v priemysle a maloobchode jej rast prekročil 10 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Všetky vybrané odvetvia už druhý mesiac po sebe evidovali aj rast reálnych miezd, ktorý bol v rozpätí od 0,6 % v ubytovaní do 10 % v doprave a skladovaní. Výrazný rast miezd nad 7 % prekročili činnosti reštaurácií a pohostinstiev, priemysel, maloobchod i stavebníctvo.

V prvých štyroch mesiacoch roka 2024 rástli nominálne aj reálne mzdy vo všetkých 10 mesačne sledovaných odvetviach. Dvojciferné tempo rastu nominálnych miezd nad 10 % evidovali priemysel, doprava so skladovaním, maloobchod a činnosti reštaurácií a pohostinstiev. Rast reálnych miezd sa pohyboval od 1,5 % v informáciách a komunikácii do 8,3 % v priemysle.