< sekcia Ekonomika

Objem majetku sporiteľov v 2. pilieri klesol na 8,86 miliardy eur

Foto: detuschebank.ge

V garantovaných dlhopisových fondoch dosiahol objem prostriedkov 6,6 miliardy eur, pričom vzrástol o 7,4 milióna eur. V negarantovaných fondoch predstavoval 2,2 miliardy eur.

Bratislava 13. augusta (TASR) - Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri klesol na takmer 8,86 miliardy eur. Jeho čistá hodnota sa znížila o 10,3 milióna eur, pričom pokles prostriedkov bol zaznamenaný v negarantovaných fondoch. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) k 9. augustu tohto roka.

V garantovaných dlhopisových fondoch dosiahol objem prostriedkov 6,6 miliardy eur, pričom vzrástol o 7,4 milióna eur. V negarantovaných fondoch predstavoval 2,2 miliardy eur pri poklese o 17,7 milióna eur.

Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v akciových fondoch, kde DSS spravovali 1,1 miliardy eur. V indexových fondoch bolo 1,03 miliardy eur, v zmiešaných fondoch sa nachádzalo takmer 92,2 milióna eur.

Garantované dlhopisové fondy od začiatku zhodnotili sporiteľom majetok od 1,54 % do 7,4 %. Negarantované dôchodkové fondy od začiatku tohto roka priniesli sporiteľom zhodnotenie od 6,6 % do 15,9 %.