Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Ekonomika

Z troch obvinených v kauze Váhostav-SK zostal jeden

Na archívnej snímke polícia vykonala raziu v sídle spoločnosti Váhostav - SK v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

V marci 2016 vyšetrovateľ NAKA obvinil troch ľudí z prostredia manažmentu spoločnosti.

Bratislava 22. júna (TASR) - V kauze stavebnej spoločnosti Váhostav-SK zostal z troch obvinených bývalých manažérov firmy len jeden. Informuje o tom v dnešnom vydaní denník SME.

V marci 2016 vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil troch ľudí z prostredia manažmentu spoločnosti. Podozrieval ich zo spáchania trestného činu zvýhodňovania veriteľa, čím mohli spôsobiť škodu takmer sedem miliónov eur. Za dokázanie viny im hrozilo väzenie od troch do osem rokov.

Po troch mesiacoch z troch obvinených ostal jeden. O koho ide, prokuratúra nespresnila. "V súčasnosti nebudeme zverejňovať podrobnejšie informácie," uviedla pre SME hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Vinu za svoje konanie necítil ani jeden a všetci traja voči obvineniu podali sťažnosť. "Po zohľadnení právnych argumentov prokurátora a po čiastočných výsledkoch dokazovania z odboru ekonómia a manažment došlo opätovne k vzneseniu obvinenia zatiaľ na jednu osobu s tým, že sa zisťuje zodpovednosť ďalšieho okruhu podozrivých osôb," dodala Tökölyová.

Podľa denníka je najpravdepodobnejšie, že medzi obvinenými by mohol ostať bývalý generálny riaditeľ Váhostavu-SK Ján Kato. Ten totiž podpisoval faktúry pre subdodávateľov. "Neviem, ako to dopadlo a nemienim sa o tom rozprávať. Necítim na to ani dôvod," reagoval Kato pre SME. V médiách sa okrem neho ako ďalší obvinení spomínali Martin B. a Oľga K.