< sekcia Ekonomika

Od pondelka možno uhrádzať platby na pošte kartou

Na snímke platba pomocou inteligentných hodiniek počas tlačovej konferencie Slovenskej pošty k zavedeniu možnosti platieb bankovou kartou v Bratislave 4. februára 2019. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Zníži sa čakacia doba na pobočkách a zároveň sa odľahčia priehradkoví zamestnanci. Navyše, znižujú sa náklady súvisiace s manipuláciou s hotovosťou.

Bratislava 4. februára (TASR) - Od tohto mesiaca sa dá na slovenských poštách platiť platobnou kartou. Slovenská pošta tým postupne realizuje stratégiu Pošta 2020, smerujúcu k modernizácii služieb a zefektívneniu jednotlivých procesov.

Ako uviedol v pondelok v Bratislave na stretnutí s médiami generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa, platba kartou je pre zákazníkov nielen pohodlným riešením nákupu služieb a produktov pošty, ale ide aj o ich efektívnejšie vybavenie pri priehradkach. Zníži sa čakacia doba na pobočkách a zároveň sa odľahčia priehradkoví zamestnanci. Navyše, znižujú sa náklady súvisiace s manipuláciou s hotovosťou.

Na snímke manažér rozvoja obchodu Mastercard pre Slovensko a Českú republiku Martin Dolejš počas tlačovej konferencie Slovenskej pošty k zavedeniu možnosti platieb bankovou kartou v Bratislave 4. februára 2019.
Foto: TASR - Pavel Neubauer


Podľa zástupcov kartových spoločností Visa a Mastercard na pošte sa od pondelka dá jednoducho a bezpečne platiť na jej 1576 pobočkách v rámci celého Slovenska. Slovensko, ako zdôraznili, patrí v platbách kartou medzi najinovatívnejšie krajiny sveta.

Platba kartou je bez poplatku a jej použitie nie je obmedzené minimálnou čiastkou.