< sekcia Ekonomika

Odborári: Vakcináciu by mali mať zamestnanci obchodu prednostne

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Predseda Odborového zväzu pracovníkov obchodu a cestovného ruchu poukázal na to, že zamestnanci pracujúci v maloobchode, veľkoobchode či logistike zabezpečujú na dennej báze zásobovanie potravinami.

Bratislava 11. januára (TASR) – Zamestnanci pracujúci v obchode by mali byť prednostne zaradení na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Tvrdí to predseda Odborového zväzu pracovníkov obchodu a cestovného ruchu Jozef Zadňan, ktorý o to listom požiadal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

Zadňan poukázal na to, že zamestnanci pracujúci v maloobchode, veľkoobchode či logistike zabezpečujú na dennej báze zásobovanie obyvateľstva potravinami a ďalším tovarom dennej potreby. Zdôraznil, že v zamestnaní pravidelne prichádzajú do styku s množstvom zákazníkov, medzi ktorými sú aj zákazníci pozitívni na COVID-19, keďže aj oni majú možnosť zabezpečiť si základné potraviny, drogistický tovar, lieky v najbližšej prevádzke.

"Odborový zväz pracovníkov obchodu a cestovného ruchu je presvedčený, že aj táto skupina zamestnancov, ktorá zabezpečuje zásobovanie obyvateľstva, patrí do kritickej infraštruktúry, a z tohto dôvodu si Vás, vážený pán minister, dovoľujeme požiadať o zaradenie uvedenej skupiny zamestnancov na prednostnú vakcináciu proti COVID-19," píše sa v liste ministrovi zdravotníctva.