Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Ekonomika

Ostrihomský závod Suzuki spustil výrobu nového modelu Vitara

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Príprava nového modelu vozidla pre voľný čas sa začala pred vyše dvoma rokmi.

Budapešť 5. marca (TASR) - Severomaďarský závod japonskej automobilovej spoločnosti Suzuki v Ostrihome – Magyar Suzuki Zrt. dnes začal sériovú výrobu nového modelu Vitara S-Cross s pohonom všetkých kolies. Podľa agentúry MTI sa na slávnostnom akte zúčastnil aj predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Príprava nového modelu vozidla pre voľný čas, ktorý je vybavený motorom s objemom 1600 kubických centimetrov, a ktorý má nový podvozok so svetlou výškou 18,5 cm pre lepšie prekonávanie terénu, sa začala pred vyše dvoma rokmi. Príprava výroby si vyžiadala takmer 160 miliónov eur.

Zo série modelov Vitara predala spoločnosť Suzuki od jeho zavedenia v roku 1988 celkom 2,87 milióna kusov v 190 krajinách sveta.

Magyar Suzuki Zrt. oznámil, že od tohto roku predstavia v Ostrihome nový model každý druhý rok. Kým dávnejšie maďarský závod mal za úlohu vyrábať a predávať lacné rodinné autá v Maďarsku a v Európe, podľa novej koncepcie už produkuje aj náročnejšie modely a predáva ich v 60 krajinách sveta, uviedla pre server Origo.hu hovorkyňa Magyar Suzuki Zrt. Viktória Ruskaová.

Ostrihomský závod, v ktorom spustili výrobu áut v roku 1992, zamestnáva viac ako 3000 pracovníkov, medzi nimi aj občanov SR.