Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Ekonomika

Ozeta Neo zmenila výrobný program, namiesto oblekov vyrába rúška

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Jeden z najväčších slovenských odevno-výrobných závodov reaguje na kritický nedostatok ochranných rúšok na trhu a ich akútnu potrebu v boji proti šíreniu sa koronavírusu SARS-CoV-2.

Topoľčany 26. marca (TASR) – Spoločnosť Ozeta Neo zmenila štandardný výrobný program a namiesto výroby pánskych odevov šije ochranné rúška. Vo výrobnom závode v Topoľčanoch 250 zamestnancov vyrába dva druhy ochranných rúšok na opakované použitie. Ide o rúška z bavlnenej tkaniny a zo špeciálnej netkanej textílie vyvinutej pre použitie v zdravotníctve. "Táto má všetky potrebné atesty a certifikáty," uviedol Tomáš Gašpierik, marketingový riaditeľ firmy.

Jeden z najväčších slovenských odevno-výrobných závodov reaguje na kritický nedostatok ochranných rúšok na trhu a ich akútnu potrebu v boji proti šíreniu sa koronavírusu SARS-CoV-2. Odberateľmi sú hlavne priemyselné, potravinárske a dopravné podniky, siete predajní potravín, mestské a obecné úrady, domovy sociálnych služieb a ďalšie štátne inštitúcie. "Do dnešného dňa sme vyexpedovali viac ako 50.000 kusov rúšok," skonštatoval Gašpierik.

Ozeta Neo pôsobí na domácom trhu od roku 1939. Zaoberá sa výrobou pánskych odevov, pôvodne vyrábaných firmou Ozeta v Trenčíne. V súčasnosti sa v továrni v Topoľčanoch vyrába pánska a dámska konfekcia, ako aj oblečenie na voľný čas. Väčšina produkcie sa vyrába pre zákazníkov v západnej Európe. Najsilnejšie trhy sú Nemecko, Holandsko a všetky škandinávske krajiny.