Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Ekonomika

P. Kmec: Všetky míľniky v rámci štvrtej žiadosti o platbu sú splnené

Na snímke podpredseda vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec (Hlas-SD) prichádza na 34. rokovanie vlády SR v Bratislave 22. mája 2024. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bola tam ešte otvorená otázka udržateľnosti dôchodkového systému v súvislosti s prijatím 13. dôchodkov. To je tiež vyriešené, takže domáce úlohy máme splnené, priblížil Kmec.

Bratislava 23. mája (TASR) - Podarilo sa splniť všetky míľniky a ciele v rámci štvrtej žiadosti o platbu z plánu obnovy. Piata žiadosť o platbu by mala byť predložená koncom tohto roka. Uviedol to vo štvrtok vicepremiér pre eurofondy a plán obnovy SR Peter Kmec (Hlas-SD) pred rokovaním vlády.

"Otázka limitov verejných výdavkov bola doriešená. Bola tam ešte otvorená otázka udržateľnosti dôchodkového systému v súvislosti s prijatím 13. dôchodkov. To je tiež vyriešené, takže domáce úlohy máme splnené," priblížil Kmec. Dodal, že kritické otvorené otázky sa týkajú najmä piatej žiadosti o platbu, ktorá by mala byť predložená koncom tohto roka.