< sekcia Ekonomika

Petícia za zachovanie letiska v Piešťanoch má 6981 podpisov

Na snímke budova spoločnosti Piešťanské letisko.a.s., kde sa dnes uskutočnil poslanecký prieskum. Spoločnosti hrozí likvidácia. V Piešťanoch 25. novembra 2016. Foto: TASR - Martin Palkovič

Petíciu inicioval Seniorský parlament v Piešťanoch.

Piešťany 28. novembra (TASR) – Spolu 5495 podpisov občanov a 1486 hlasujúcich na internetovej stránke má petícia za zachovanie letiska v Piešťanoch. O jeho osude bude rokovať v utorok 29. novembra mimoriadne valné zhromaždenie, majoritný vlastník Trnavský samosprávny kraj (TTSK) navrhuje jeho zánik likvidáciou.

Petíciu inicioval Seniorský parlament v Piešťanoch. Ako informoval jeho podpredseda Jiří Rais, už 21. novembra petičný výbor odovzdal TTSK list s priloženými petičnými hárkami a prvými 1980 podpismi a požiadal predsedu TTSK a predsedu predstavenstva Letisko Piešťany Tibora Mikuša, aby v zmysle petičného zákona prijal petičný výbor najneskôr do 28. novembra. "Predseda Mikuš tejto zákonnej požiadavke nevyhovel. Ak jej nevyhovie do dňa začiatku valného zhromaždenia, petičný výbor použije všetky prostriedky právneho poriadku Slovenskej republiky, aby sa domohol zákonného práva," dodal Rais.