Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. marec 2023Meniny má Blahoslav
< sekcia Ekonomika

Piešťanské domácnosti dostanú nové výmery zálohových platieb za teplo

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

V závere roka 2022 dostali obyvatelia mesta výmery, kde platby za teplo boli zvýšené zhruba o 80 percent, voči čomu protestovali.

Piešťany 25. januára (TASR) – Piešťanské domácnosti dostanú v najbližších dňoch nové výmery zálohových platieb za teplo. Radnica informovala, že marci už uhradia nižšie platby, ktoré budú približne na úrovni roka 2022.

"Ministerstvo hospodárstva SR posúdilo žiadosť Bytového podniku Piešťany (BPP), s. r. o., z 11. januára o poskytnutie dotácie na pokrytie dodatočných nákladov v dôsledku uplatňovania limitu nárastu schválenej alebo určenej ceny tepla. Oznámenie o schválení dotácie bolo bytovému podniku doručené 25. januára," informoval, konateľ BPP Viliam Hubinský. Domácnostiam tak bude upravená cena tepla v zmysle schválenej dotácie na pokrytie dodatočných nákladov v dôsledku uplatňovania limitu nárastu schválenej alebo určenej ceny tepla pre dodávateľov tepla s platnosťou od 1. apríla 2023.

V závere roka 2022 dostali obyvatelia mesta výmery, kde platby za teplo boli zvýšené zhruba o 80 percent, voči čomu protestovali. Otázkou sa zaoberalo aj decembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde Hubinský uviedol, že samotný BPP nemá finančné možnosti, ako kompenzovať náklady na nárast cien tepla pre domácnosti. Jeho povinnosťou bolo vydať platobné výmery v zákonom stanovenom termíne.