Quantcast
< sekcia Ekonomika

Pivovar Šariš eviduje v súvislosti s uvoľňovaním dopyt po sudovom pive

Logo pivovaru Šariš. Foto: TASR - Milan Kapusta

ento týždeň sa zvýšil o 54,7 percenta v porovnaní s pôvodným plánom produkcie, ktorý reflektoval dopyt pri doteraz platných obmedzeniach.

Veľký Šariš 23. apríla (TASR) – Pivovar Šariš vo Veľkom Šariši eviduje v súvislosti s rozhodnutím krízového štábu o otvorení terás pohostinstiev a reštaurácií zvýšený dopyt po sudovom pive. Ako pre TASR uviedol manažér závodu Grzegorz Komora, tento týždeň sa zvýšil o 54,7 percenta v porovnaní s pôvodným plánom produkcie, ktorý reflektoval dopyt pri doteraz platných obmedzeniach.

Podľa jeho slov na pondelkové (26. 4.) otvorenie terás pohostinstiev a reštaurácií, súvisiacu podporu podnikov, ako aj zvýšený dopyt po čapovanom pive je pivovar plne pripravený.

"Výroba aj naďalej funguje naplno a bez komplikácií. Pokračujeme v stáčaní do sudov a tankov, takmer 14 percent z celkového objemu na tento týždeň už smeruje práve do prevádzok," povedal Komora s tým, že dodávky piva partnerom v segmente HoReCa sú plynulé a v rámci logistiky nezaznamenali žiadne zdržania či problémy.