Quantcast
< sekcia Ekonomika

Po 25 rokoch opúšťa ruský trh aj gigant Marriott International

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ešte v marci hotelová sieť uviedla, že zatvorí svoju kanceláriu v Moskve a pozastavuje otváranie nových hotelov v Rusku, ako aj investícií v tejto krajine.

Bethesda 5. júna (TASR) - Po viacerých známych západných značkách v oblasti gastronómie a maloobchodu oznámil odchod z ruského trhu najnovšie hotelový gigant, reťazec Marriott International. Ako uviedol koncom tohto týždňa, ruský trh opúšťa po 25 rokoch, keďže západné sankcie mu neumožňujú na ňom ďalej pôsobiť. TASR o tom informuje na základe správ spoločnosti BBC a agentúry Reuters.

Ešte v marci hotelová sieť uviedla, že zatvorí svoju kanceláriu v Moskve a pozastavuje otváranie nových hotelov v Rusku, ako aj investícií v tejto krajine. Reagovala tak na inváziu Ruska na Ukrajinu a výzvy na ukončenie pôsobenia v štáte, ktorý na Ukrajinu zaútočil.

Avšak 22 hotelov Marriott International spravovaných tretími stranami zostalo otvorených. Teraz reťazec oznámil, že "dospel k názoru, že nové sankcie USA, Británie a Európskej únie znemožňujú spoločnosti Marriott pokračovať v prevádzkovaní alebo franšízovaní hotelov v Rusku".

Marriott International sa tak pripojil k ďalším veľkým americkým značkám, ktoré v poslednom období opustili ruský trh. Medzi najznámejšie patria kaviarenský reťazec Starbucks a najmä sieť rýchleho občerstvenia McDonald's, ktorá otvorila v Moskve svoju prevádzku už v roku 1990.