< sekcia Ekonomika

Počas Vianoc sa zvyšuje spotreba teplej vody až o 93 percent

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Slovenský zväz výrobcov tepla vznikol v roku 1998 s cieľom zjednotiť výrobcov a dodávateľov tepla a spoločne riešiť problémy, vymieňať si vzájomne názory a skúsenosti.

Bratislava 24. decembra (TASR) - Počas Vianoc, keď sú celé rodiny spolu doma, sa zvyšuje spotreba teplej vody až o 93 % oproti bežnému pracovnému dňu. Spotreba tepla bežne narastie až o 11 %. Informoval o tom Slovenský zväz výrobcov tepla (SZVT).

"Zvýšenie teploty v byte o 1 stupeň Celzia znamená zvýšenie nákladov na teplo až o 6 %. Pri neúmernom vykúrení miestnosti napríklad o 3 stupne Celzia stúpnu náklady na teplo v nej až o 18 %, čo je už značný nárast. Dôležité je, aby spotrebitelia o tejto priamej úmere vedeli a zariadili sa podľa toho," povedal Stanislav Janiš, predseda predstavenstva SZVT.

Slovenský zväz výrobcov tepla vznikol v roku 1998 s cieľom zjednotiť výrobcov a dodávateľov tepla a spoločne riešiť problémy, vymieňať si vzájomne názory a skúsenosti. Aktuálne združuje 97 členov, ktorí zabezpečujú výrobu a dodávku tepla v 87 mestách a 101 obciach na Slovensku.