< sekcia Ekonomika

Podnikanie je dnes oveľa jednoduchšie

Foto: TASR/AP

Podnikanie sa teší veľkému záujmu. Dôvodom nie je len samostatnosť v riadení a rozhodovaní, ale aj v možnostiach, ktoré ponúka trh na uľahčenie samotnej činnosti.

Bratislava 20. augusta (OTS) - Niektoré firmy tak zamerali svoje podnikanie na zjednodušenie tejto činnosti iným. Okrem dobre známych účtovníckych firiem však nájdete aj také, ktoré firmu založia presne podľa Vašich predstáv a to celkom bez Vašej pomoci. Hotovú spoločnosť zapísanú v Obchodnom registri si tak prevezmete z rúk pracovníkov, ktorí sú neustále školení v zmenách zákonov a legislatíve, ktorá podnikanie upravuje. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť nielen počiatočnému stresu a vybavovaniu, ale predovšetkým zbytočným zdržaniam, ktoré by oddialili začiatok Vášho podnikania. Niečo sa však urýchliť nedá, a tak ak nemôžete čakať tri týždne na založenie vlastnej spoločnosti môžete si ju aj kúpiť.

Na trhu sú tak ponúkané ready made spoločnosti, ktoré sa vyznačujú najmä čistým štítom. Nemusíte tak mať obavu o možných, zamlčaných záväzkoch voči ďalším subjektom. Tieto firmy totiž boli založené výlučne za účelom ich ďalšieho predaja, a teda v ich mene sa nikdy neuzatvárali žiadne obchody.
Aj keď sa takýmto spôsobom uľahčuje začiatok podnikania, vedenie spoločnosti a dôležité rozhodnutia sú len na Vás. Pomoc nájdete napríklad v odborných publikáciách, ale aj rôznych seminároch.

Každý však vie, že bez kancelárie sa firma nezaobíde. Potrebujete ju nielen ako sídlo, ale aj aby ste mohli plnohodnotne pracovať. Pre pohodlie nezanedbajte ani osvetlenie kancelárie. Dostatočné svetlo prospeje aj Vášmu zraku, vyhnete sa tak zdravotným problémom aj bolestiam hlavy. V kancelárií určite využijete aj tlačiareň nezabudnite však na tonery. Bez nich nevytlačíte nič.

Pri zakladaní firmy by ste mali myslieť aj na reklamu. Jej súčasťou by mal byť aj design manuál. Vďaka nemu Vás zákazníci ľahko spoznajú.