Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 10. jún 2026Meniny má Margaréta
< sekcia Ekonomika

Po víchrici sa množia hlásenia poistných udalostí

Foto: TASR/AP

Len v Allianz - SP mali do dnešného poludnia nahlásených 175 poistných udalostí, pričom prevažujú strechy.

Bratislava 11. augusta (TASR) - Poškodené strechy, prístrešky rodinných domov, pováľané stromy, poškodené elektrické vedenia to sú len niektoré z mnohých škôd, ktoré na území Slovenska spôsobila nočná víchrica. Množia sa aj hlásenia poistných udalostí spôsobených vyčíňaním počasia.

Len v Allianz - SP mali do dnešného poludnia nahlásených 175 poistných udalostí, pričom prevažujú strechy. Z tohto počtu je z poistenia majetku hlásených 138 poistných udalostí a 35 poistných udalostí je z poistenia podnikateľov a priemyslu. Aj v ich prípade ide väčšinou o poškodenia striech budov.

Ako informovala TASR Lucia Muthová, hovorkyňa Allianz-SP, klienti neustále hlásia ďalšie škody a je predpoklad, že poistných udalostí bude celkovo 350 až 400.