Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Ekonomika

Poľsko chce zmraziť ceny plynu pre domácnosti na tohtoročnej úrovni

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Súčasné limity na ceny plynu pre poľské domácnosti vypršia v závere tohto roka.

Varšava 23. novembra (TASR) - Poľská vláda chce zmraziť ceny plynu pre domácnosti zhruba na tohtoročnej úrovni. Povedal to v stredu poľský premiér Mateusz Morawiecki s tým, že návrh zákona by mohol ísť do parlamentu na budúci týždeň. Zároveň však dodal, že súčasťou navrhovaných opatrení by mohli byť príjmové kritériá. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a poľskej PAP.

Súčasné limity na ceny plynu pre poľské domácnosti vypršia v závere tohto roka. Morawiecki v tejto súvislosti uviedol, že rozhodnutie by malo padnúť do niekoľkých dní. "Chceme zmraziť ceny plynu pre všetky domácnosti na úrovni podobnej tej, ktorá platí v tomto roku," povedal Morawiecki na tlačovej konferencii. "Je možné, že sa rozhodneme uplatniť v tomto prípade príjmové kritériá," dodal s tým, že takýto prístup je spravodlivý.

V utorok (22. 11.) Európska komisia navrhla zastropovanie cien plynu v Európskej únii na najbližšie mesiace na úrovni 275 eur za megawatthodinu. Pre poľskú vládu je to vysoko. "Návrh Európskej únie je na veľmi vysokej úrovni," povedal poľský premiér.