Quantcast
< sekcia Ekonomika

Poslanci schválili návrh zákona upravujúci pomoc pre cestovný ruch

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pri príspevku na odstránenie negatívnych následkov pandémie ochorenia COVID-19 by sa mal vypustiť dátum 31. decembra 2022, aby naďalej zostala možnosť ho poskytovať.

Bratislava 7. decembra (TASR) – Možnosť poskytovať príspevok na odstránenie následkov pandémie ochorenia COVID-19 nemá byť viazaná na konkrétny termín. Zároveň sa doplní príspevok na pomoc podnikom v súvislosti so zmiernením negatívnych ekonomických následkov. Počíta s tým novela zákona o podpore cestovného ruchu z dielne poslancov Sme rodina, ktorú v stredu schválil parlament.

"Potreba vypracovať návrh zákona vyplynula z pretrvávajúcej nepriaznivej situácie a z dôvodu rastúcich cien energií a materiálov," skonštatovali predkladatelia. Cieľom je zabezpečiť príspevok na pomoc podnikom v súvislosti so zmiernením negatívnych ekonomických následkov v sektore cestovného ruchu, naďalej poskytovať príspevok na odstránenie negatívnych následkov pandémie a zabrániť zániku oblastných organizácií cestovného ruchu, ktoré čelia nepriaznivým dôsledkom mimoriadnej situácie spojenej s pandémiou.

Pri príspevku na odstránenie negatívnych následkov pandémie ochorenia COVID-19 by sa mal vypustiť dátum 31. decembra 2022, aby naďalej zostala možnosť ho poskytovať. Tiež by sa mal vytvoriť legislatívny rámec, ktorý umožní ministerstvu tvoriť schémy štátnej pomoci a schémy pomoci "de minimis" a "ad hoc" na podporu podnikov v sektore cestovného ruchu v súvislosti so zmiernením negatívnych ekonomických následkov.