Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Ekonomika

Poslanci v úvode dňa rokujú o výročných správach viacerých inštitúcií

Na snímke plénum NRSR. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Správu o výsledkoch kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) za rok 2023 predstavil predseda úradu Ľubomír Andrassy.

Bratislava 21. júna (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR začali v piatok 8. rokovací deň aktuálnej 15. schôdze parlamentu diskusiou o výročných správach viacerých verejných inštitúcií.

Správu o výsledkoch kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) za rok 2023 predstavil predseda úradu Ľubomír Andrassy. Cieľom správy je podľa neho nielen zhodnotiť kontrolnú činnosť NKÚ v minulom roku, ale predovšetkým poskytnúť spätný pohľad na využívanie verejných zdrojov pri napĺňaní cieľov verejných politík a na problémy s tým spojené.

Nasledovať má rokovanie o výročnej správe Slovenského pozemkového fondu (SPF), o stave vysielania v SR a činnosti Rady pre mediálne služby, ako aj o činnosti Ústavu pamäti národa (ÚPN). Poslanci v piatok ani niekoľko ďalších dní hlasovať nebudú, najbližšie hlasovanie o prerokovaných bodoch ich čaká až budúci týždeň vo štvrtok (27. 6.).