Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Ekonomika

Pošta odhaduje, že v tomto roku bude podaných zhruba 4 mil. balíkov

Logo slovenskej pošty. Foto: TASR - Pavol Zachar

Hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková vyčíslila, že počas pandemického roka 2020 stúpol počet podaných balíkových zásielok oproti roku 2019 o 134 %.

Bratislava 27. novembra (TASR) – Slovenská pošta odhaduje, že v tomto roku by mal počet podaných balíkových zásielok dosiahnuť 4 milióny kusov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková. Zároveň v súvislosti s tohtoročnými vianočnými sviatkami dodala, že pošta sa priebežne a neustále venuje zabezpečovaniu dostatku kuriérov.

Dorčáková vyčíslila, že počas pandemického roka 2020 stúpol počet podaných balíkových zásielok oproti roku 2019 o 134 %. V tomto roku Slovenská pošta podľa aktuálneho vývoja odhaduje, že podaj balíkových zásielok bude na rovnakej úrovni ako v minulom roku, teda 4 milióny kusov balíkových zásielok.

V súvislosti s očakávaným nárastom balíkových zásielok pred Vianocami skonštatovala, že Slovenská pošta ako poskytovateľ univerzálnej služby zabezpečuje doručovanie na celom území Slovenska. Tomu je prispôsobená aj početnosť kuriérov, ktorí sú množinou interných doručovateľov a zmluvných dopravcov. "Aktuálny počet kuriérov sa odvíja od aktuálnych potrieb. Zabezpečovaniu dostatku kuriérov sa venujeme priebežne a neustále. Náhle výpadky riešime operatívne, napríklad aj poobedným doručovaním alebo doručovaním v sobotu," priblížila hovorkyňa pošty.