Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 11. apríl 2026Meniny má Július
< sekcia Ekonomika

Predsedom regulačného úradu by sa mal stať Ivan Marták

Na snímke kandidát na post šéfa Telekomunikačného úradu Ivan Marták počas zasadnutia Komisie pre technologický rovoj a inovácie Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti 3. júla 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Výber kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vyhlásilo MDV 6. mája a nominant na post šéfa úradu vzišiel z výberového konania.

Bratislava 15. júla (TASR) – Kabinet Igora Matoviča (OĽaNO) v stredu odobril nomináciu Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR na nového predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (regulačný úrad). Po voľbe v Národnej rade (NR) SR by sa ním mal stať bývalý manažér viacerých telekomunikačných operátorov a súčasný vedúci oddelenia stratégie regulačného úradu Ivan Marták.

Výber kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb vyhlásilo MDV 6. mája a nominant na post šéfa úradu vzišiel z výberového konania, ktorého sa zúčastnili štyria uchádzači. Marták vyštudoval na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a odvtedy až do roku 2019 pracoval v telekomunikačných firmách. Na regulačnom úrade pôsobí od tohto roka.