Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Ekonomika

Predstavili 2. výzvu na výstavbu cyklotrás v hodnote 36 miliónov eur

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Pavol Lančarič. Foto: TASR Jaroslav Novák

Do limitu pol milióna eur na kilometer sa podľa Lančariča rátajú aj doplnkové náklady, ako napríklad vykúp pozemkov, výstavba dopravného značenia či stojanov.

Bratislava 6. septembra (TASR) - Ministerstvo dopravy (MD) SR predstavilo druhú výzvu pre mestá a obce, ktoré majú záujem o výstavbu cyklotrás. Na výzvu je vyčlenených 36 miliónov eur s DPH z Plánu obnovy a odolnosti, pričom maximálna dotácia na jeden vystavený kilometer cyklotrasy je 500.000 eur. Výzva je určená pre mestá nad 20.000 obyvateľov a ich priľahlé obce. V stredu po rokovaní vlády o tom informoval minister dopravy Pavol Lančarič.

Samosprávy sa podľa neho už môžu hlásiť o dotácie. "Predpokladáme, že priemerný kilometer bude oveľa lacnejší a že finálny výsledok bude porovnateľný s prvou výzvou," uviedol minister.

Do limitu pol milióna eur na kilometer sa podľa Lančariča rátajú aj doplnkové náklady, ako napríklad vykúp pozemkov, výstavba dopravného značenia či stojanov. Úspech druhej výzvy je podľa neho na samosprávach, pričom MD SR je pripravené im poskytnúť prípadné konzultácie a poradenstvo.