Quantcast
< sekcia Ekonomika

Predstavitelia Jednoty dôchodcov rokovali s predsedom NRSR B. Kollárom

Na snímke predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár 22. júna 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Kollára na pracovnom rokovaní sprevádzali poslanci NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková a Ľuboš Krajčír.

Bratislava 1. júla (TASR) - Predstavitelia Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) rokovali vo štvrtok (30. 6.) s predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme rodina). Informovala o tom Valéria Pokorná, podpredsedníčka JDS. Kollára na pracovnom rokovaní podľa nej sprevádzali poslanci NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková a Ľuboš Krajčír.

Pokorná priblížila, že hlavnou témou stretnutia bolo vzájomné prehodnotenie plnenia úloh z memoranda o vzájomnej spolupráci medzi predsedom NRSR a predsedom politického hnutia Sme rodina Borisom Kollárom a občianskym združením JDS.

JDS zastúpená svojimi funkcionármi podľa Pokornej predložila predsedovi parlamentu témy a požiadavky, ktoré potrebujú riešenie a podporu, a to najmä mimoriadna 8-percentná valorizácia dôchodkov v najkratšom možnom termíne, ideálne k 1. augustu 2022. JDS podľa nej požaduje taktiež garanciu vyplatenia 14. dôchodku pred Vianocami 2022, ďalej napojenie JDS na štátny rozpočet od roku 2023, vytvorenie funkcie ombudsmana pre seniorov, ako aj naviazanie valorizácie dôchodkov na rast miezd.

"Sme spokojní s prísľubmi, ktoré sme dostali a veríme, že sa väčšina z nich postupne a radšej čím skôr pretaví do zákonov, ktoré sú potrebné na zlepšenie celkovej životnej situácie seniorov na Slovensku," dodal v závere rokovania predseda JDS Michal Kotian.