Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 30. máj 2023Meniny má Ferdinand
< sekcia Ekonomika

Premiér: Najvyššou prioritou MF bude implementácia rozpočtu

Na snímke zľava dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený vedením Ministerstva financií (MF) SR a predseda OĽANO Igor Matovič počas tlačovej konferencie na tému Atómovky Igora Matoviča 23. decembra 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Hoci je Heger od piatka poverený vedením rezortu financií, zastupovať ho bude štátny tajomník Marcel Klimek.

Bratislava 23. decembra (TASR) – Najvyššou prioritou Ministerstva financií (MF) SR pod vedením povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) bude implementácia schváleného štátneho rozpočtu. Heger to v piatok povedal na tlačovej konferencii po zrušení poverenia na riadenie rezortu financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Prezidentka namiesto Matoviča poverila vedením rezortu práve premiéra Hegera.

"Je to historický a bezprecedentný rozpočet práve v tom, akú širokú pomoc poskytuje celému Slovensku," povedal Heger. Pripomenul, že silnou položkou vo štvrtok (22. 12.) schváleného štátneho rozpočtu sú prostriedky určené na zvyšovanie platov v štátnej správe, školstve či zdravotníctve. Ďalšou položkou, ktorú bude treba zrealizovať, sú investície či pomoc s cenami energií firmám, samosprávam aj občanom.

Hoci je Heger od piatka poverený vedením rezortu financií, zastupovať ho bude štátny tajomník Marcel Klimek. Kto by mohol byť novým ministrom v prípadnej ďalšej koaličnej vláde zloženej zo súčasných parlamentných strán, nechcel Heger komentovať.