Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Ekonomika

Andrej Kiska podpísal zmeny v rámci poskytovania investičnej pomoci

Na archívnej snímke Andrej Kiska. Foto: TASR Dano Veselský

K zásadným zmenám patrí vypustenie požiadavky tvorby pracovných miest v priemyselnej výrobe.

Bratislava 21. februára (TASR) - Podmienkou štátnej pomoci investorom na Slovensku už nebude tvorba pracovných miest vo výrobe. Vyplýva to zo zákona o regionálnej investičnej pomoci, ktorý podpísal prezident SR Andrej Kiska.

K zásadným zmenám patrí vypustenie požiadavky tvorby pracovných miest v priemyselnej výrobe. V oblasti technologických centier a centier podnikových služieb nahradila podmienku zamestnania podielu vysokoškolsky vzdelaných ľudí podmienka vyplácania vyšších ako priemerných miezd v danom okrese. Zmenou je taktiež modifikácia podmienky realizovania investičného zámeru na jednom mieste.

Ďalšie zmeny legislatívy súvisia so zmenou smerovania investičnej pomoci podľa potrieb Slovenskej republiky, a to ako z pohľadu typov investície, tak aj regionálneho rozmeru realizovania investičných zámerov. Zákon prináša sprísnenie hodnotenia investičných zámerov, sprehľadnenie podmienok poskytnutia investičnej pomoci, sprísnenie podmienok ich plnenia a presné definovanie krokov orgánov štátnej správy v prípade zistenia ich porušenia.