< sekcia Ekonomika

Prezidenta Kisku prekvapila úroveň technológií spoločnosti LPH

Prezident SR Andrej Kiska navštívil 30. novembra 2016 spoločnosť LPH vo Vranove nad Topľou (výroba plastových komponentov pre automobilový priemysel). Na snímke prezident SR Andrej Kiska s vedením spoločnosti počas prehliadky výroby. FOTO TASR - Milan Kapusta Foto: TASR Milan Kapusta

Spoločnosť LPH Group pôsobí na trhu od roku 1989 a je jedným z najväčších výrobcov plastových výliskov na východnom Slovensku.

Vranov nad Topľou 30. novembra (TASR) – Najlepšia perspektíva pre každého slovenského výrobcu je, ak dokáže držať svoju produkciu s dobou, dokáže modernizovať a s vlastnými zamestnancami sa vie posunúť v konkurencii, pretože tá nespí. Prezident SR Andrej Kiska to dnes uviedol pri návšteve spoločnosti LPH vo Vranove nad Topľou.

Oceňuje, že spoločnosť vyrába produkty vysokej kvality. Čo je podľa jeho slov ešte dôležitejšie, je to, že firma má vlastný vývoj, sústreďuje sa na vlastné know-how. Hlavu štátu príjemne prekvapila úroveň technológií, ktoré, ako sám tvrdí, tvoria asi to najlepšie zo sveta. "Spoločnosť veľmi dobre vyhodnotila, že ak chce uspieť v tak ťažkom konkurenčnom svete, musí investovať do kvality. Do kvality investovala a oplatí sa to," dodal.

Perspektíva rozvoja, čo sa týka zvyšovania kapacít, tu podľa Kisku je. Ale opäť tu vzniká paradoxný problém, že napriek vysokej nezamestnanosti, je ťažké nájsť kvalitných zamestnancov.

Spoločnosť LPH Group pôsobí vo Vranove nad Topľou, Poprade i v Prešove, kde zamestnáva spolu približne 500 ľudí. Na trhu pôsobí od roku 1989 a je jedným z najväčších výrobcov plastových výliskov na východnom Slovensku.