Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Ekonomika

Prezidentka sa zúčastní na samite V4 v Prahe

Na archívnej snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR - Martin Baumann

Osobitným bodom cesty prezidentky do Českej republiky bude návšteva transplantačnej kliniky Fakultnej nemocnice v Motole, ktorá vykonáva transplantácie pľúc aj pre pacientov zo Slovenska.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v stredu (22. 11.) zúčastní na samite hláv štátov V4, ktorý sa uskutoční na Pražskom hrade. Okrem tém týkajúcich sa priorít českého predsedníctva V4 budú hovoriť aj o aktuálnej medzinárodnej situácii. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

"Rokovanie prezidentiek a prezidentov Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska bude v súlade s prioritami českého predsedníctva V4 venované projektom Medzinárodného vyšehradského fondu v regióne aj mimo neho a podpore konektivity a infraštruktúrnych projektov," priblížil hovorca. Témou majú byť napríklad inovácie, energetická bezpečnosť, doprava a digitálna agenda.

Osobitným bodom cesty prezidentky do Českej republiky bude návšteva transplantačnej kliniky Fakultnej nemocnice v Motole, ktorá vykonáva transplantácie pľúc aj pre pacientov zo Slovenska. Prezidentka kliniku navštívi bezprostredne po skončení sa samitu. Večer sa vráti späť na Slovensko.