Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Ekonomika

Prievidza chce vybudovať na sídlisku Kopanice multifunkčné ihrisko

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Koncept rieši aj obnovu športovej plochy určenej na rôzne športové aktivity, pričom športovisko bude situované na jeho pôvodnom mieste - v spodnej severozápadnej časti priestranstva.

Prievidza 4. júla (TASR) - Samospráva Prievidze chce na sídlisku Kopanice vybudovať multifunkčné ihrisko. Športovú infraštruktúru chce vybudovať z mimorozpočtových zdrojov, na realizáciu zámeru, ktorý počíta i s rekonštrukciou priestranstva, žiada takmer 230.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

"Mesto predložilo projekt, ktorého hlavným cieľom je prostredníctvom revitalizácie športoviska umiestneného vo vnútrobloku sídliska Kopanice vytvoriť voľne prístupné verejné priestranstvo pre aktívne trávenie voľného času všetkým vekovým kategóriám," spresnila Krajčiová.

Predmetom projektu je podľa nej revitalizácia územia a vytvorenie multifunkčného ihriska, celková rekonštruovaná plocha predstavuje 654,8 štvorcového metra. Koncept rieši aj obnovu športovej plochy určenej na rôzne športové aktivity, pričom športovisko bude situované na jeho pôvodnom mieste - v spodnej severozápadnej časti priestranstva.

"Na väčšej časti športoviska bude umiestnené multifunkčné ihrisko s výmerou približne 249 štvorcových metrov, ohradené bezpečnostnými sieťami. Vybavené bude rôznymi prvkami, ako sú futbalové bránky, basketbalové koše, stredové tyče na zavesenie volejbalovej či tenisovej siete, ktoré umožnia rôznorodé športové aktivity," opísal vedúci oddelenia pre projekty a investície mestského úradu Ivan Benca. Okrem multifunkčného ihriska projekt podľa neho počíta aj s osadením dvoch kusov stolov na stolný tenis.

"Obyvatelia Kopaníc dlhodobo potrebujú nové moderné miesto pre aktívne trávenie voľného času, samospráva sa dlhodobo snaží rekonštruovať pre občanov športovú infraštruktúru, ktorá by bola dostupná širokej verejnosti," skonštatovala primátorka Katarína Macháčková.