Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Ekonomika

R. Habeck: Energetická situácia v Nemecku je extrémne napätá

Na snímke nemecký minister hospodárstva a ochrany klímy Robert Habeck prichádza na schôdzu poslaneckého klubu Zelených v nemeckom parlamente (Bundestag) v Berlíne 27. septembra 2022. Foto: TASR - AP

Na financovanie tohto plánu známeho ako "ochranný štít" si Nemecko požičia 200 miliárd eur.

Berlín 30. septembra (TASR) - Nemecko je v súvislosti s dodávkami energií "v extrémne napätej situácii", povedal v piatok nemecký minister hospodárstva Robert Habeck, deň po tom, ako vláda rozhodla o pláne na pomoc nemeckým firmám a domácnostiam zvládať vysoké ceny energií. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Na financovanie tohto plánu známeho ako "ochranný štít" si Nemecko požičia 200 miliárd eur. Rozhodnutie vlády oznámil vo štvrtok (29. 9.) kancelár Olaf Scholz.

Napriek tomu je však situácia na nemeckom energetickom trhu vážna. Ako Habeck povedal pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk, Nemecko je naďalej v núdzovej situácii. "Ak nebudeme šetriť, ak domácnosti neznížia spotrebu energií, naďalej nám hrozí, že v zimných mesiacoch nebudeme mať dostatok plynu," povedal minister hospodárstva.