Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Ekonomika

Sulík: O priemyselný park v R. Sobote prejavilo záujem päť firiem

Na snímke minister hospodárstva SR Richar Sulík (SaS) počas tlačového brífingu k predstaveniu plánovaného priemyselného parku v Rimavskej Sobote 23. februára 2021. Foto: TASR – Lukáš Mužla

Pozemok, na ktorom má priemyselný park vzniknúť, štát od mesta Rimavská Sobota odkúpi za viac ako 290 000 eur.

Rimavská Sobota 23. februára (TASR) – O pripravovaný priemyselný park v Rimavskej Sobote už prejavilo záujem päť firiem. Na brífingu na mieste budúcej výstavby to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Sulík v Rimavskej Sobote vyjadril vieru, že prvý veľký investor bude zazmluvnený ešte počas tohto volebného obdobia. “Dúfam, že ešte tento rok budú vybavené všetky administratívne úkony. Keď už budeme vedieť, kedy bude park hotový, generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu bude intenzívne hľadať investora,” vysvetlil.Nový priemyselný park má vyrásť na severnom okraji mesta na ploche približne 80 hektárov. “Plánujeme vznik 500 priamych pracovných miest, samozrejme na to je naviazaných veľa nepriamych pracovných pozícií. Maximálne náklady odhadujeme na 9,8 milióna eur bez DPH,” uviedol konateľ spoločnosti MH Invest Boris Kačáni s tým, že dokončenie výstavby je naplánované na koniec roka 2023.

Plánovaný priemyselný park má byť podľa vedenia rezortu hospodárstva projektom “na kľúč”. “V minulosti sme prehrávali boj o investície, lebo ak aj investor prejavil záujem, musel čakať niekoľko rokov, kým vôbec mohol začať stavať,” vysvetlil Sulík. Spoločnosť MH Invest má na pozemku vybudovať hrubú infraštruktúru tak, aby budúcemu investorovi mohol štát ponúknuť v podstate hotové parcely. Pozemok, na ktorom má priemyselný park vzniknúť, štát od mesta Rimavská Sobota odkúpi za viac ako 290.000 eur.