Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Ekonomika

Sulík: Slovensko na Expo Dubaj pripravilo globálne atraktívny program

Na archívnej snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Inovatívne firmy v Dubaji prezentujú svoje riešenia najmä pre ekológiu, elektrobatérie a elektromobilitu.

Bratislava 4. novembra (TASR) – Slovensku sa na svetovej výstave Expo Dubaj počas tematického týždňa venovanému mestám a vidieku podarilo pripraviť globálne atraktívny program vrátane účasti inovatívnych slovenských firiem. Upozornil na to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Inovatívne firmy v Dubaji prezentujú svoje riešenia najmä pre ekológiu, elektrobatérie a elektromobilitu.

O tom, ako budeme žiť v budúcnosti, rozhodujeme dnes. Aj preto rezort hospodárstva presadzuje využitie alternatívnych pohonov, čo je aj hlavná téma nášho pavilónu – pohyb budúcnosti,“ uviedol Sulík.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR pripravila sériu vodíkových workshopov o možnostiach využitia vodíka a vodíkových technológií v blízkej budúcnosti. Týždeň venovaný mestu a vidieku sa zaoberá aj otázkou, ako môžu batérie prispieť k udržateľnému rozvoju miest. Elektromobilita a batérie patria medzi najsľubnejšie technologické výdobytky a ich využívanie môže krajinám pomôcť bojovať s environmentálnymi hrozbami.

Slovensko zastupuje v tejto oblasti napríklad firma InoBat, zameraná na výskum, vývoj a výrobu batérií v strednej a východnej Európe či spoločnosť AgeVolt, ktorá vyvinula energeticky udržateľný systém nabíjania elektromobilov. Na Expo Dubaj sa tento týždeň prezentuje aj slovenská firma Elis Tech, ktorá sa zameriava na high-tech riešenia v oblasti inteligentnej detekcie únikov v odkaliskách a mimo nich.