Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Ekonomika

Raiffeisen čelí v Rakúsku vyšetrovaniu súvisiacemu s praním peňazí

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

O vyšetrovaní bola RBI informovaná v januári 2023. V súčasnosti prebieha správne konanie, ktoré by mohlo viesť k uloženiu pokuty, uvádza sa v správe.

Viedeň 22. februára (TASR) - Rakúsky úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (FMA) vyšetruje bankovú skupinu Raiffeisen Bank International (RBI) pre možné pochybenia v boji proti praniu špinavých peňazí. TASR o tom informuje na základe správy portálu orf.at, ktorý sa odvolal na vo štvrtok zverejnenú výročnú správu skupiny.

Vyšetrovanie sa podľa výročnej správy týka platieb troch klientov v rokoch 2017 až 2020. Podľa názoru FMA sa RBI nepodarilo v plnej miere splniť svoje povinnosti vyplývajúce z príslušných nariadení o preverovaní osobných a obchodných údajov klientov. O vyšetrovaní bola RBI informovaná v januári 2023. V súčasnosti prebieha správne konanie, ktoré by mohlo viesť k uloženiu pokuty, uvádza sa v správe.

Vyšetrovania v Rakúsku sa týkali platieb zahŕňajúcich Rusko a údajov, ktoré získalo Medzinárodné konzorcium investigatívnych novinárov v rámci projektu s názvom Cyprus Confidential, uviedol zdroj oboznámený s problematikou.