Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Ekonomika

Red Bull na európskom súde neuspel so sťažnosťou proti Komisii

Ilustračná snímka Foto: TASR

Komisia vykonala raziu v priestoroch spoločnosti Red Bull v marci. Dôvodom bolo podozrenie z nezákonnej kartelovej dohody a porušenia protimonopolných pravidiel EÚ.

Luxemburg 2. októbra (TASR) - Rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull neuspel so žalobou proti Európskej komisii (EK), ktorá tento rok na jar vykonala raziu v jeho priestoroch. Spoločnosť vyzvala Všeobecný súd Európskej únie (EÚ), aby vydaním predbežného opatrenia zastavil protimonopolné konanie bruselskej Komisie. Súd v piatok (29. 9.) žiadosť zamietol. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Súd v pondelok prostredníctvom svojej webovej stránky oznámil, že predbežné opatrenia, ktoré poskytujú dočasnú právnu ochranu, zvyčajne vydáva vtedy, keď dotknuté spoločnosti preukážu, že konanie úniových orgánov im spôsobilo vážnu a nenapraviteľnú škodu.

Komisia vykonala raziu v priestoroch spoločnosti Red Bull v marci. Dôvodom bolo podozrenie z nezákonnej kartelovej dohody a porušenia protimonopolných pravidiel EÚ. Firma následne postup Komisie napadla. Obvinenia označila za nepodložené a konštatovala, že orgány pre ochranu hospodárskej súťaže v EÚ nenašli dostatočné dôkazy o konaní poškodzujúcom konkurenciu.