Quantcast
< sekcia Ekonomika

Remišová: Z výzvy pre materské školy vznikne 2147 miest pre deti

Na archívnej snímke Veronika Remišová. Foto: TASR - Michal Svítok

O podporu sa podľa jej slov mohli uchádzať obecné, cirkevné, súkromné materské školy. Okrem zvyšovania kapacít mohli z výzvy svoje budovy aj renovovať.

Bratislava 20. mája (TASR) - Zo zvýšenej eurofondovej výzvy pre materské školy (MŠ) vznikne v regiónoch 2147 nových miest pre deti. Informovala o tom v piatok na tlačovom brífingu vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

"Vypísali sme výzvu na podporu škôlok, v ktorej bolo pôvodne 14 miliónov eur. Nakoniec sme ju zvyšovali pre obrovský záujem na 27 miliónov eur. Výzva je už vyhodnotená, v nej podporíme takmer všetky projekty z prvého kola. Podporíme 77 materských škôl po celom Slovensku, kde sa vytvorí až 2147 nových miest pre deti," spresnila.O podporu sa podľa jej slov mohli uchádzať obecné, cirkevné, súkromné materské školy. Okrem zvyšovania kapacít mohli z výzvy svoje budovy aj renovovať. "Celkovo sme z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vytvorili v tomto období 343 materských škôl a vyše 9600 miest pre deti," doplnila.

V Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji bolo z výzvy podľa Remišovej schválených po 13 žiadostí, v Trenčianskom kraji 8, v Prešovskom kraji 9, v Banskobystrickom kraji 16 a v Košickom kraji 5 žiadostí. "S Európskou komisiou sme vyrokovali podporu aj pre Bratislavský kraj. Ukazuje sa, že je to veľmi dôležité, lebo hlavne v Bratislave máme aj ukrajinské deti. Výzva bude po obrovskom záujme vyhodnotená v nasledujúcich týždňoch. Verím, že v Bratislavskom kraji sa nám podarí vytvoriť okolo 3000 nových miest v škôlkach," dodala Remišová.