Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Ekonomika

Renault naďalej počíta s celoročným nárastom predaja elektrických áut

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Renault predpokladá, že ceny jeho elektrických áut budú naďalej klesať z pohľadu zákazníkov aj koncernu, dodal Cambolive.

Paríž 25. augusta (TASR) - Francúzska automobilka Renault napriek oslabenej ekonomike naďalej počíta s celoročným rastom predaja elektrických áut. Dopyt po elektromobiloch od začiatku roka rastie a zlepšujú sa aj dodávky polovodičov, uviedol v piatok obchodný šéf značky Renault Fabrice Cambolive. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Renault predpokladá, že ceny jeho elektrických áut budú naďalej klesať z pohľadu zákazníkov aj koncernu, dodal Cambolive. Renault v súčasnosti prechádza transformáciou, v rámci ktorej sa chce rozdeliť na viaceré samostatné jednotky. Divíziu elektrických áut a softvéru Ampere plánuje vyčleniť ešte do konca tohto roka a následne ju umiestniť na burzu.

Od klesajúcich nákladov si Cambolive sľubuje posilnenie konkurencieschopnosti na trhu elektromobilov, čo by sa malo viditeľne odraziť najmä na cenách pre zákazníkov. Koncern pracuje na tom, aby mohol zákazníkom ponúknuť elektrické auto za 25.000 eur, povedal.