Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Ekonomika

Rezort dopravy podporí cestovný ruch v regiónoch sumou 9 miliónov eur

Na snímke štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby Katarína Bruncková. Foto: TASR

Podľa štátnej tajomníčky rezortu dopravy Kataríny Brunckovej sú OCR kľúčové pri rozvoji turizmu v regiónoch.

Žilina 13. júna (TASR) – Ministerstvo dopravy (MD) SR podpísalo v utorok v Žiline s krajskými a oblastnými organizáciami cestovného ruchu (OCR) zmluvy o poskytnutí 8,85 milióna eur na projekty v cestovnom ruchu. TASR o tom informoval Martin Petro z odboru komunikácie MD SR.

Podľa štátnej tajomníčky rezortu dopravy Kataríny Brunckovej sú OCR kľúčové pri rozvoji turizmu v regiónoch. "Spájajú dôležitých hráčov cestovného ruchu z verejného aj privátneho sektora. Považujeme za dôležité podporovať regióny a ich rozvoj. Aj takto môžeme prispieť k väčšiemu množstvu turistov na Slovensku," priblížila.

Generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu MD SR Tomáš Ondrčka doplnil, že na stretnutie pozvali aj primátorov a starostov miest a obcí, ktoré ešte nie sú zapojené v systéme regionálnych OCR. "Chceli sme im ukázať, ako funguje spolupráca verejného a súkromného sektora a motivovať ich. Chceme rozširovať našu členskú základňu nielen o obce, ale aj o poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu," uviedol.

Zapojenie sa do systému má pre organizácie viaceré benefity, vrátane finančných. "Daň za ubytovanie, ktorú platí každý, kto prenocuje v našich hoteloch či penziónoch, sa totiž vráti späť do regiónu cez podporu rozvojových aktivít. Následne môžu prilákať ďalších návštevníkov," podotkol Ondrčka.

Na Slovensku pôsobí osem krajských a 39 oblastných OCR. Pre rezort dopravy ide o dôležitých partnerov pri zvyšovaní návštevnosti turistických atrakcií a propagovaní Slovenska, dodal Ondrčka.