< sekcia Ekonomika

Rezort dopravy predlžuje výzvu na podporu cyklodopravy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Maroš Černý

Výzva je zameraná predovšetkým na prípravu projektovej dokumentácie, ale aj výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, napríklad nových cyklostojanov.

Bratislava 21. októbra (TASR) – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR sa rozhodlo pre veľký záujem predĺžiť lehotu na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Informovala o tom hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká s tým, že samosprávy a občianske združenia budú môcť žiadať o podporu na svoje projekty do 8. novembra 2019.

Výzva je zameraná predovšetkým na prípravu projektovej dokumentácie, ale aj výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, napríklad nových cyklostojanov. "Som rád, že obce a mestá majú záujem rozvíjať cyklodopravu vo svojich regiónoch. Predĺžením výzvy chceme dať možnosť aj ostatným záujemcom, aby mali dostatok času na prípravu a predloženie kvalitných projektov," priblížil minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Výzva na predkladanie projektov je rozdelená do troch oblastí. Každá z nich sa sústredí na inú oblasť podpory. Výzva A je zameraná na projektovú prípravu. Výzvy C1 a C2 sú zamerané už na samotnú výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, predovšetkým stojanov pre bicykle. Ministerstvo vyčlenilo v roku 2019 na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky 6 miliónov eur.

Informácie pre žiadateľov spolu s potrebnými tlačivami sú zverejnené na internetovej stránke ministerstva dopravy. Rezort zároveň zriadil špeciálne pre potenciálnych žiadateľov, ktorí majú o niektorú z výziev záujem, kontaktnú e-mailovú adresu cyklodotacie@mindop.sk. Na túto adresu sa môžu obrátiť v prípade akýchkoľvek nejasností.