Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Ekonomika

Matovič: Posúvame termín registrácie seniorov na odmenu za očkovanie

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k očkovaniu dôchodcov 3. dávkou vakcíny 30. decembra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Posledný predĺžený termín rezort financií predĺžil z technických dôvodov stavu čakárne na očkovanie ľudí 60 plus.

Bratislava 13. januára (TASR) - Ministerstvo financií (MF) SR posúva posledný termín registrácie seniorov vo veku 60 plus na odmenu za očkovanie. Uviedol to podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) na štvrtkovej tlačovej konferencii."Vláda na včerajšom rokovaní prijala nariadenie, ktorým urobila posledné predĺženie termínu. Tentokrát sa nepredlžovali všetky termíny, ale posledný jeden termín," povedal Matovič. Pokračoval, že ľudia, ktorí sa ešte očkovať chcú, a čakajú na pridelenie termínu, môžu ísť na očkovanie aj bez daného termínu do 31. januára. "Ak ľudia prídu aj bez registrácie na očkovanie, tak sa to počíta," povedal.

Zvyšné termíny sa nemenia. Posledný predĺžený termín MF predĺžilo z technických dôvodov stavu čakárne na očkovanie ľudí 60 plus. "Pridelený termín ešte dokonca januára má skoro 30.000 dôchodcov. Na termín čaká približne 7000 dôchodcov a keďže je tam riziko, že by ho nemuseli včas dostať, zvolili sme tento postup," konštatoval Matovič.