< sekcia Ekonomika

Rezort hospodárstva nemá bližšie informácie k zadržaniu Andreja H.

Na snímke nápis na budove, v ktorej sídli Ministerstvo hospodárstva SR na ulici Mlynské nivy v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Andrej H. zastával v tejto spoločnosti do septembra 2020 pozíciu predsedu predstavenstva.

Bratislava 17. júna (TASR) - Rezort hospodárstva nemá bližšie informácie k zadržaniu podpredsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Andreja H. TASR o tom informovali z tlačového odboru Ministerstva hospodárstva (MH) SR s tým, že podľa medializovaných informácií zadržanie Andreja H. nesúvisí s jeho aktuálnou pozíciou a ani prácou v MH Manažment.

Andrej H. zastával v tejto spoločnosti do septembra 2020 pozíciu predsedu predstavenstva. "Nové vedenie MH Manažment v prípade Andreja H. uplatnilo manažérsky prístup a v spoločnosti zostal pracovať preto, aby bola zachovaná kontinuita. Ak to bude potrebné, NAKA môže počítať s našou plnou súčinnosťou," spresnili z ministerstva.

MH Manažment prípad nekomentuje. "Keďže nemáme žiadne informácie, k prípadu sa nevyjadrujeme. Urobíme tak až po vyjasnení situácie," uviedla Denisa Rumanová z komunikačného oddelenia spoločnosti.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, podľa medializovaných informácií má byť jedným zo zadržaných Andrej H. V minulosti zastával funkciu podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie či štátneho tajomníka na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. V súčasnosti je podpredsedom predstavenstva MH Manažment.