Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ceny ropy klesli, americká WTI sa obchoduje pod 46 USD za barel

Foto: TASR/AP

Barel americkej ropy WTI s novembrovým kontraktom sa dnes ráno o 7.54 SELČ predával po 45,80 USD.

Singapur 23. septembra (TASR) - Ceny ropy dnes opäť mierne klesli po výraznom náraste vo štvrtok (22. 9.). Americká WTI sa obchoduje pod hranicou 46 USD (40,93 eura) za barel (159 litrov). Informovali o tom agentúry DPA, RTTNews a Bloomberg.

Barel americkej ropy WTI s novembrovým kontraktom sa dnes ráno o 7.54 SELČ predával po 45,80 USD. To bolo o 52 centov alebo 1,12 % menej než vo štvrtok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Kontrakt si počas štvrtka pripísal 98 centov alebo 2,2 % a uzavrel na úrovni 46,32 USD za barel. Novembrový kontrakt na severomorskú ropu Brent dnes ráno zlacnel o 39 centov alebo 0,82 % na 47,26 USD za barel.

Podľa obchodníkov je dôvodom dnešného oslabenia cien čierneho zlata reakcia trhu na nárast z predchádzajúcich dní. V posledných dňoch ceny ropy podporil nečkaný pokles ropných rezerv v USA a zníženie kurzu dolára.

Na ropnom trhu sa naďalej špekuluje o tom, či sa dôležité producentské krajiny na budúci týždeň v Alžíri dohodnú na stanovení stropu na ťažbu. Podľa posledných správ sa už konalo prípravné stretnutie medzi predstaviteľmi Saudskej Arábie a Iránu.