< sekcia Ekonomika

Ceny ropy sa v stredu ráno zvyšujú

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Trhy očakávajú, že štvrtkové videokonferenčné stretnutie členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojencov vrátane Ruska bude úspešnejšie ako ich rokovania začiatkom marca.

Singapur 8. apríla (TASR) - Ceny ropy v stredu ráno zamierili nahor a vzrástli o viac ako 1 USD v nádeji, že sa najväčší svetoví producenti vo štvrtok (9. 4.) dohodnú na znížení ťažby. Dopyt po komodite totiž klesá pre pandémiu nového koronavírusu a skladovacie kapacity sa rýchlo zapĺňajú.

Trhy očakávajú, že štvrtkové videokonferenčné stretnutie členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojencov vrátane Ruska bude úspešnejšie ako ich rokovania začiatkom marca. Tie namiesto dohody priniesli cenovú vojnou medzi Saudskou Arábiou a Ruskom.

Stále však existujú pochybnosti o pripojení sa Spojených štátov k akýmkoľvek ťažobným limitom.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v máji sa v stredu o 7.23 h SELČ predával po 25,15 USD (23,10 eura). To bolo o 1,52 USD alebo 6,43 % viac, ako v predchádzajúci deň, keď cena WTI klesla až o 9,4 %.

Cena júnového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 1,02 USD alebo 3,20 % na 32,89 USD za barel po tom, ako v utorok (7. 4.) klesla o 3,6 %.

(1 EUR = 1,0885 USD)