Quantcast
< sekcia Ekonomika

Rusko umožní Avtovazu prevziať RN Bank

Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Nissan minulý mesiac oznámil odpísanie 687 miliónov USD (656,60 milióna eur) v súvislosti s presunutím svojho biznisu v Rusku do rúk štátneho subjektu za jedno euro.

Moskva 29. novembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin vydal v utorok dekrét, ktorý umožňuje ruskej automobilke Avtovaz prevziať 100-percentný podiel v RN Bank, spoločnom podniku talianskej banky UniCredit a aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa údajov na svojej webovej stránke je RN Bank z pohľadu aktív 56. najväčšou bankou v Rusku. Jej prioritami je poskytovanie spotrebiteľských úverov na nákup áut aliancie, financovanie dílerov značiek automobilov aliancie a poskytovanie súvisiacich finančných služieb pre zákazníkov. Čo sa týka najnovších informácií ohľadne prezidentského dekrétu, banka ani Avtovaz sa k informáciám Reuters nevyjadrili.

Nissan minulý mesiac oznámil odpísanie 687 miliónov USD (656,60 milióna eur) v súvislosti s presunutím svojho biznisu v Rusku do rúk štátneho subjektu za jedno euro. Urobil tak podobný krok ako predtým Renault, ktorý väčšinový podiel v Avtovaze predal za jeden rubeľ, dodala agentúra Reuters. Aj Mitsubishi uvažovala podľa informácií v denníku Nikkei o odchode z Ruska, automobilka však minulý mesiac na to reagovala, že zatiaľ nie je nič rozhodnuté. Výrobu v krajine zastavila už v apríli.

(1 EUR = 1,0463 USD)