< sekcia Ekonomika

Rusko zrušilo zákaz charterových letov do Turecka

Ilustračné foto Lufthansy. Foto: TASR/AP

V minulých rokoch cestovalo do tureckých prímorských rekreačných oblastí do troch miliónov Rusov. Ich absencia počas tohtoročnej letnej sezóny spôsobila krajine citeľný pokles príjmov z turizmu.

Moskva 28. augusta (TASR) - Ruská vláda dala súhlas na obnovenie charterových letov do Turecka. Informuje o tom agentúra DPA. Predseda vlády Dmitrij Medvedev zrušil nariadenie, ktoré platilo od decembra minulého roku. K tomuto rozhodnutiu došlo po tom, ako turecká stíhačka zostrelila ruské bojové lietadlo v blízkosti turecko-sýrskej hranice.

Minister dopravy Maxim Sokolov uviedol, že ministerstvo už dostalo niekoľko oznámení o prvých charterových letoch do Turecka.V minulých rokoch cestovalo do tureckých prímorských rekreačných oblastí do troch miliónov Rusov. Ich absencia počas tohtoročnej letnej sezóny spôsobila krajine citeľný pokles príjmov z turizmu.

Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan konflikt urovnali medzi oboma krajinami ešte v júni. Normalizáciu vzťahov potvrdilo aj stretnutie Putina s Erdoganom, ktoré sa uskutočnilo začiatkom augusta v Petrohrade.