Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Ekonomika

Samospráva Prievidze pripravuje opravy komunikácií

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Na dodávateľa prác už vyhlásila v týchto dňoch verejnú súťaž, náklady na realizáciu investície odhadla na takmer milión eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Prievidza 19. mája (TASR) - Opravu miestnych komunikácií a chodníkov na území mesta pripravuje samospráva Prievidze. Na dodávateľa prác už vyhlásila v týchto dňoch verejnú súťaž, náklady na realizáciu investície odhadla na takmer milión eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Z oznámenia, ktoré uverejnila radnica vo vestníku verejného obstarávania ďalej vyplýva, že opravy by sa mali dočkať miestne komunikácie a chodníky v intraviláne mesta i jeho mestských častiach. Pôjde celkovo o 17 miestnych komunikácií a osem chodníkov. Opravy by mal dodávateľ zrealizovať v etapách počas tohto i budúceho roka.

Náklady na opravu miestnych ciest a chodníkov odhadla radnica na 988.224 eur bez DPH. Svoje ponuky môžu záujemcovia o realizáciu diela predkladať do 12. júna. Kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia cena. Na financovanie investície vyčlenila samospráva financie v rozpočte mesta.