Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Ekonomika

Šéfom Pôdohospodárskej platobnej agentúry zostáva Jaroslav Jánoš

Na archívnej snímke generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jaroslav Jánoš. Foto: TASR - Pavol Zachar

Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa.

Bratislava 26. apríla (TASR) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) rozhodol, že vo funkcii generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) naďalej ostáva Jaroslav Jánoš. Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa. Informoval o tom Daniel Hrežík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Hovorca pripomenul, že presne pred týždňom, 19. apríla, sa v sídle MPRV SR uskutočnili výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA. Prihlásených bolo 10 záujemcov. Pred 13-člennou odbornou výberovou komisiou sa predstavilo sedem uchádzačov, ktorí spĺňali predpísané kritériá. Najúspešnejším uchádzačom sa stal Marián Bulla.

Hrežík oznámil, že Marián Bulla bude počas mája poverený funkciou výkonného riaditeľa PPA. Predmetné riešenie poskytne podľa jeho slov kontinuitu fungovania PPA.

"Táto kombinácia dáva najlepšie predpoklady pre to, aby agentúra, ktorá prechádza extrémne ťažkým obdobím, naplnila požiadavky podmienečnej akreditácie a vykročila na cestu konsolidovaného peňažného ústavu, spĺňajúceho najvyššie nároky farmárov i spoločnosti," uviedol Mičovský.

"Vzhľadom na rozsah a vážnosť situácie v súvislosti s PPA toto riešenie akceptujem," uviedol Bulla.