Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia Ekonomika

Siemens podpísal dohodu o dodávke technológií pre Automotive Cells

Sídlo nemeckého priemyselného agregátu Siemens v Mníchove. Foto: TASR/AP

Na základe dohody sa Siemens stane preferovaným dodávateľom technológií v oblasti automatizácie, digitalizácie a elektrifikácie.

Berlín 13. októbra (TASR) - Nemecký koncern Siemens podpísal dohodu s Automotive Cells Company (ACC) o dodávke zariadení a technológií pre závody na výrobu batérií do elektromobilov. ACC je spoločným podnikom automobiliek Stellantis a Mercedes-Benz a francúzskeho energetického koncernu TotalEnergies. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

ACC plánuje postaviť do roku 2030 tri závody na výrobu batérií s kapacitou každého z nich 40 gigawatthodín. Hodnota projektu, ktorý počíta so závodmi vo Francúzsku (Billy-Berclau Douvrin), v Nemecku (Kaiserslautern) a Termoli (Taliansko), sa odhaduje na viac než 7 miliárd eur.

Na základe dohody sa Siemens stane preferovaným dodávateľom technológií v oblasti automatizácie, digitalizácie a elektrifikácie. Podmienky partnerstva, ktoré je súčasťou otvorenej digitálnej platformy Siemens Xcelerator uvedenej na trh v júni, zverejnené neboli.